دخترکی به میز کاری پدرش نزدیک می شود و کنار آن می ایستد . پدر سخت گرم کار زیرو رو کردن انبوهی کاغذ و نوشتن چیز هایی در سر رسید است و اصلا متوجه دخترش نمی شود تا اینکه دخترک می گوید : پدر چه میکنی ؟

و پدر پاسخ میدهد :چیزی نیست ، مشغول ترتیب دادن برنامه هایم هستم  . اینها نام افراد مهمی است که باید با آنها ملاقات کنم.

دخترک پس از کمی تأمل می پرسد: پدر آیا نام من هم در آن دفتر هست؟

  تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعکس، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://www.roozgozar.com

 هر قدر هم که شغل مهمی داشته یا گرفتار باشیم  ، بازهم خانوداه و توجه به آن در اولویت برنامه ها قرار دارد.

"خانواده " مهمترین و اساسی ترین سازمان دنیاست.

" استفان کاوی"


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: خانواده-شغل


تاريخ : یکشنبه ٢٤ اردیبهشت ۱۳٩۱ | ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ | نویسنده : انسان | نظرات ()

می خواهم برایتان دردهایی را بازگو کنم که احتمالا عده زیادی از شما دوستان هم ، امثال آن را دیده یا شنیده اید اما شاید به آن توجه نکرده باشید.

بحث کتاب و درس و امتحان ونمره قبولی و... همیشه داغ داغ است و سرد هم نمیگردد. هم در مدارس و هم در دانشگاه ها ، انتظار می رود هر چه به مقاطع بالاتر می رویم ، فهم و درک و فرهنگمان هم پیشرفتی داشته باشد. از لحاظ ادب و رفتار متواضع تر و خاشع تر شده باشیم . اما بسیار دیده ام رفتار های نا درست وزننده از همین دانشجویان به اصطلاح فهمیده و متشخص. کسانی که فکر می کنند از دانش بالایی برخوردارندو بسیار می فهمند و اگر پیش رویشان را باز بگذارید خود را استاد هم می دانند . کسانی که فرمایش مولای متقیان علی (ع) را فراموش کرده اند که:

 هر کس چیزی به من بیاموزد مرا غلام خویش کرده است .

تا زمانی که در کلاس درس تشریف دارند و استاد در حال تدریس است فضا را به سخره گرفته و از هر دری سخنی به میان می آورند که بسیاری موارد کاملا بی ربط است و یا حتی ممکن است به استاد هم توهین شود . گاهی خیلی پر توقع می شوند و به بهانه آزادی بیان بر سر اعتقادات و سیاست و... با استاد مشاجره می کنند و صدایشان را بالا می برند و در نهایت بدون اجازه و در کمال بی ادبی کلاس را ترک می کنند درب را محکم به هم می کوبند و هرگز به جسارتشان فکر هم نمی کنند ...

این بود اوضاع داخل کلاس.

تصور کنید در سالن دانشگاه ایستاده اید و همان لحظه درب یکی از کلاس ها باز میشود و استاد و دانشجویان از آن خارج می شوند. ناراحت می شوید از حرکت دانشجویی پشت سر استاد راه می رود و ایشان را با حرکات نا مناسب مسخره میکند و با دوستان مثل خودش آرام می خنند.

همه اینها هست و انگار هیچ نیست . بسیار دیده ام در جمع دانشجویان وقتی حرف از امتحان و نمره به میان می آید، هر کسی چه القابی را نثار استاد گرامیش می کند .

بگذریم . از این حرفها بسیار است و گوش شنوا اندک . " البته همه اینگونه رفتار ها و شخصیتی ندارند."

روی سخنم با این دسته از عزیزان است و فراموش نکنید که استاد را حقی ست بر شما چرا که حضرت امام سجاد (ع) در این رابطه می فرمایند:

حق معلم بر تو آن است که همواره با دیده تعظیم و تکریم به او بنگری ، مجلس او را گرامی بداری و به سخنانش با دقت گوش دهی ، رو به جانب او بنشینی و صدایت را در حضورش بلند نکنی.

تا خدا بوده وهست ، معلم بوده و هست و هر روز ، روز معلم هست . معلمی هنر است ، عشقی است آسمانی      


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: معلم , دانشجو - دانشگاه


تاريخ : شنبه ۱٦ اردیبهشت ۱۳٩۱ | ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ | نویسنده : انسان | نظرات ()

 

 

 

حضرت امام خمینى (ره) :

مطهرى ( ره ) فرزندى عزیز براى من و پشتوانه اى محکم براى حوزه دینى و علمى و خدمتگزارى سودمند براى ملت و کشور بود او در عمر کوتاه خود آثار جاویدى به یادگار گذاشت که پرتوى از وجدان بیدار و روح سرشار از عشق او به مکتب بود .

حضرت آیت الله خامنه اى :

کمتر کسى و کمتر اندیشمندى را مانند استاد شهید مطهرى ( ره ) مى توان یافت که با این ظرفّیت فکرى و روحى مشغول به کار باشد. هر سخنرانى این شهید عزیز را مى توان به عنوان یک کار تخصصى و پرمایه دانست . لذا شایسته است بر روى مبانى فکرى و خط فلسفى ایشان کارهاى زیادى بشود . آثار استاد شهید مطهرى ( ره ) مبانى فکرى نظام جمهورى اسلامی ایران است .

علامه طباطبایى 

مرحوم مطهرى (ره) یک هوش فوق العاده اى داشت وحرف از او ضایع نمى شد . حرفى که مى گفتیم مى گرفت و به مغزش مى سپرد .علاوه بر مسأله تقوا و انسانیّت و جهات اخلاق که انصافا داشت یک هوش فراوانى هم داشت و هر چه مى گفتیم هدر نمى رفت، مطمئن بودم که هدرنمى رود .
 

آیت الله موسوى اردبیلى :

مطهرى (ره)شخصى بود داراى افکار بلند بامایه علمى بسیار داراى تفکر عمیق و اندیشمندی  توانا ودر عین حال فعال علاقمند و دلسوز  با از دست دادن ایشان ما به حق یک ملّت را یک جهان را  و یک سرمایه بزرگى را از دست دادیم . 

 

شهید دکتر باهنر : 

شهید مطهرى (ره) دقیقا در تنظیم  و نشراعلامیه هاى امام که از نجف مى رسید نقش داشت و در تهیه بعضى از پیام هاى مخفیانه اى که مردم نمى دانستند از کجاست شرکت داشتند . 

شهید آیت الله مدنى :

چشمان مطهرى ( ره ) همیشه براى شهادت در راه الله گریان بود و عاقبت به این آرزو رسید .

 

برگرفته از کتاب : سیر اجمالی در زندگی شهید مطهری


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : سه‌شنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩۱ | ٦:۳٩ ‎ب.ظ | نویسنده : انسان | نظرات ()

معلّمی برتر از شهادت

 حضرت امام جعفر صادق (ع) می فرمایند: هنگامی که روز قیامت شود، خداوند تمام انسان ها را جمع می کند و چون ترازوی اعمال نهاده شد و خون شهیدان را با مرکب قلم عالمان و معلمان بسنجند، ارزش مرکب آنان بر خون شهیدان فزونی خواهد داشت . این ارزش بدان جهت است که شهیدان در سایة علم و تربیت معلمان  و تعلیم شایستة آنان به خدا راه یافته و لیاقت شهادت نصیبشان شده است.

......................................................................................................................

توصیه امام سجاد (ع) به دانش آموزان

 امام سجاد (ع) در زمینة حفظ حقوق معلم می فرماید: � حق معلم بر تو آن است که همواره، با دیدة  تعظیم و تکریم به او بنگری، مجلس او را گرامی بداری و به سخنانش با دقت گوش دهی، رو به جانب او بنشینی و صدایت را در حضورش بلند نکنی

تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www.pichak.net کلیک کنید

هفته معلم گرامی باد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : سه‌شنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩۱ | ٦:۱۸ ‎ب.ظ | نویسنده : انسان | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.