در خلوتمان با خدا ، تضرعات مان ،توبه مان، نماز هایمان، عباداتمان ، مخصوصا دعای شریف « عظم البلا و برح الخفا» را بخوانیم ؛ از خدا بخواهیم برساند صاحب کار را ؛ با او باشیم . حالا اگر رساند ، رساند!اگر نرساند دور نرویم  از کنار او از رضای او دور نرویم  ، او میبیند ، او میداند حرف هایی که ما به همدیگر میزنیم . او عین الله الناظره است و جلوتر از ماها می شنودحرف ما را ؛ بلکه خودمان که حرف می زنیم این صدا از لب می آید به گوش ، فاصله ای دارد، او جلوتر از این فاصله حرف خودمان را می شنود، از خودمان کلام خودمان را ؛آن وقت ما می توانیم کاری بکنیم که او نفهمد؟!

می توانیم کاری بکنیم که او نداند؟!

از فرمایشات آیت الله بهجت


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: صاحب الزمان- بهجت


تاريخ : سه‌شنبه ۳٠ خرداد ۱۳٩۱ | ٥:٥۱ ‎ب.ظ | نویسنده : انسان | نظرات ()

خیلی از محصل‌ها و دانشجوها در موقع امتحان‌ها فکر می‌کنند در حال تحمل فشار زیادی هستند و زندگی‌شان با مشکلات زیادی همراه است! عکس‌های درس خواندن چینی‌ها اما خیلی‌ها را شگفت زده کرده است. این روزها منتشر شدن عکس‌های درس خواندن گروهی از محصل‌های چینی حسابی روی هم‌نوع‌های خودشان در دیگر کشورهای جهان تأثیر گذاشته است.

eeu9

 

به گزارش"1پارس" به نقل از مهر در میان محصل‌های چینی ضرب‌المثل «این قدر درس بخوان تا بیفتی» حسابی معروف است. به تازگی عکس‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهد دانش‌آموزان چینی که برای شرکت در امتحان ورودی دانشگاه‌های این کشور آماده می‌شوند با سرم درس می‌خوانند تا از هوش نروند! در این تصاویر تعداد زیادی سرم از سقف محل درس خواندن این دانش‌آموزان آویزان شده تا همه بتوانند خودشان را سرپا نگه دارند. در چین کنکور ورود به دانشگاه به نام «گائو کائو» شناخته می‌شود و با جمعیت زیاد این کشور موفقیت در آن برای دانش‌آموزان بسیار سخت و طاقت‌فرساست.

با رسانه‌‌ای شدن این عکس‌ها یکی از مقام‌های آموزشی چین اعلام کرده که دانش‌آموزان با نظارت مسئولان از سرم‌های آمینو اسید برای تقویت خود و حفظ سلامتی‌شان استفاده می‌کنند. به گفته رئیس دپارتمان امور آموزشی چین،دولت این کشور برای هر دانش‌آموز کنکوری این کشور ۱۰یوآن یارانه سرم آمینو تخصیص داده است و هر محصلی که احساس کند در موقع درس خواندن حال و روزش خوب نیست می‌تواند از مسئولان تزریق سرم را درخواست کند. به گفته این مقام چینی به خاطر اینکه در وقت دانش‌آموزان صرفه جویی شود تصمیم گرفته شده تا تزریق سرم‌ در محل درس‌خواندن انجام شود تا دانش‌آموزان نیاز به درمانگاه رفتن نداشته باشند ! کنکور برای دانش‌آموزان چینی حکم مرگ و زندگی را دارد و می‌تواند آینده آنها را به طول کامل عوض کند.

....................................................................................

حال ببینیم خودمان چقدر و چگونه برای درس خواندن تلاش میکنیم؟؟؟؟

تا چه اندازه برای رسیدن به اهدافمان برنامه ریزی داریم...................


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : یکشنبه ٧ خرداد ۱۳٩۱ | ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ | نویسنده : انسان | نظرات ()

وقتی به ادارات و مؤسسات و بیمارستان ها گذرتون میگیره حتما روی دیوار یا درب اتاق ها متوجه این جمله شده اید :

قابل توجه مراجعه کنندگان محترم :

بعد از اذان به مدت 20 دقیقه جهت برگزاری نماز تعطیل می باشد

مسلم است که نماز اول وقت از هر کار دیگری اولی تر است و در این باره  امام رضا(ع)   می فرمایند:

به هیچ دلیلی نماز اول وقت را به تأخیر نیندازید

اما جالب اینجاست که در اکثر ادارات این نماز جماعت ها بیشتر از 20 دقیقه به درازا می انجامد و گاهی به 45 دقیقه هم می رسد ( دالبته اگر به جماعت برگزار شود .)

چنین نماز جماعتی چقدر با فضیلت و با برکت است اگر با ختم صلوات هم همراه شود. در این لحظات ارباب رجوع محترم و درعین حال بیکار وسرگردان جهت رفع خستگی و تمرکز حواس بیشتر می تواند تعداد این صلوات های مکرر که از نمازخانه به گوش می رسد را شمارش کند .

پس از اتمام این مرحله کارمندان محترم اگر حوصله داشته باشند به پشت میز خود باز می گردند ، البته اگر خدای نکرده در بین راه همکار یا دوت و آشنایی را به صحبت ودرد دل نکشیده باشند که در این صورت به طولانی تر شدن تعطیلی 20 دقیقه ای کمک خواهد نمود . با یک حساب سر انگشتی می توان تخمین زد که 20 دقیقه تعطیل جهت برگزاری نماز جماعت به 50 دقیقه مبدل شده است .

عرضم این است. جناب کارمند وظیفه شناس و خدمتگذار محترم و رؤسای با وجدان آیا فکر نمی کنید عمل کردن به این حدیث ارزشمند که مستحب است می تواند به حق الناسی بزرگ مبدل شود؟ آیا تا حال توجه کرده اید که چه تعداد از ارباب رجوع ها به خاطر چند دقیقه تأخیر و اتلاف وقت شما ممکن است دچار ضرری جبران ناپذیر شده باشند؟

حق الناس فقط ظلم کردن یا سخن ناحق گفتن نیست . بیهوده به هدر دادن زمانی که متعلق به خلق است نیز حق الناسی است که حتما به آن رسیدگی خواهد شد.

لذا لطفا پس از اتمام نماز ، جزئیات و مستحبات را خلاصه کرده و در خدمت به خلق الله اندکی تلاش مضاعف داشته باشید و سعی نمایید از 20 دقیقه بیشتر نگردد.    


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ظلم-حق الناس-اداره -نماز


تاريخ : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳٩۱ | ٢:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : انسان | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.