تصاویر پس زمینه محرمی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : شنبه ٢٧ آبان ۱۳٩۱ | ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ | نویسنده : انسان | نظرات ()

چه کوتاه بود فاصله ظهر غدیر تا ظهر عاشورا...

بالا رفتن دست علی  (ع) تا بالا رفتن سر حسین (ع)!!

 

 

 

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: حسین-محرم


تاريخ : شنبه ٢٧ آبان ۱۳٩۱ | ۱۱:۱۸ ‎ق.ظ | نویسنده : انسان | نظرات ()

fu1950 زن جماعت را چه به بیرون رفتن (آخر خنده)

زن بودن در جامعه ؟ فرهنگ

مسافر کناری مدام خودش را رویم می اندازد ، دستش را در جیبش می کند و در می آورد ، من به شیشه چسبیده ام اما هر قدر جمع تر می شوم او گشادتر می شود .. موقع پیاده شدن تمام عضلات بدنم از بس منقبض مانده اند درد می کنند ….

 

*(تقصیر خودم بود باید جلو می نشستم ..!!!)

 

 

مسافر صندلی پشت زانوهایش را در ستون فقراتم فرو می کند ، یادم هست موقع سوار شدن قد چندانی هم نداشت ، باید با یک چیزی محکم بکوبم توی سرش ، چیزی دم دستم نیست احتمالا فکر کرده خوشم آمده که حالا دستش را از کنار صندلی به سمت من می آورد….

*(تقصیر خودم بود باید با اتوبوس می آمدم ..!!! )

 

 

اتوبوس پر است ایستاده ام و دستم روی میله هاست ، اتوبوس زیاد هم شلوغ نیست و چشمان او هم نابینا به نظر نمی رسد ولی دستش را درست در ۱۰ سانت از ۱۰۰ سانت میله ای که من دستم را گذاشته ام می گذارد .. با خودم می گویم ” چه تصادفی ” و دستم را جابه جا می کنم … اما تصادف مدام در طول میله اتفاق می افتد …..

 

*(تقصیر خودم است باید این دو قدم راه را پیاده می آمدم …!! )

 

 

پیاده رو آنقدر ها هم باریک نیست اما دوست دارد از منتها علیه سمت من عبور کند ، به اندازه ۸ نفر کنارش جا هست ولی با هم برخورد خواهیم کرد … کسی که باید جایش عوض کند ، بایستد ، جا خالی بدهد ، راه بدهد و … من هستم …

 

*(تقصیر خودم است باید با آژانس می آمدم …!!! )

 

 

راننده آژانس مدام از آینه نگام می کند و لبخند می زند … سرم را باید تا انتهای مسیر به زاویه ۱۸۰ درجه به سمت شیشه بگیرم .. مدام حرف میزند و از توی آینه منتظر جواب است ..خودم را به نشنیدن می زنم … موقع پیاده شدن بس که گردنم را چرخانده ام دیگر صاف نمی شود … چشمانش به نظر سالم می آید اما بقیه پول را که می خواهد بدهد به جای اینکه در دستم بگذارد از آرنجم شروع می کند … البته من باید حواسم می بود و دستم را با دستش تنظیم می کردم ….

 

*(تقصیر خودم است باید با ماشین شخصی می آمدم …!!! )

 

 

راننده پشتی تا می بیند خانم هستم دستش را روی بوق می گذارد… راه می دهم … نزدیک شیشه ماشین می ایستد نیشش باز است و دندانهای زردش از لبان سیاهش بیرون زده است … “خانم ماشین لباسشوئی نیست ها “…. مسافرهای توی ماشین همه نیششان باز می شود … تا برسم هزار بار هزار تا حرف جدید می شنوم …و مدام باید مواظب ماشین هایی که فرمانهایشان را به سمت من می چرخانند باشم …موقع رسیدن خسته هستم .. اعصابم به کلی به هم ریخته است

 

*(تقصیر خودم است زن جماعت را چه به بیرون رفتن !!!)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: انسان- زندگی - طنز


تاريخ : شنبه ٦ آبان ۱۳٩۱ | ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ | نویسنده : انسان | نظرات ()

جام سیاسی: سال هاست که از اجرای طرح کاروان راهیان نور می گذرد و همه ساله بر خیل مشتاقان حضور در این کاروان ها برای اعزام به مناطق عملیاتی که با هدف تجدید میثاق و پاسداشت آرمان های شهدای هشت سال دفاع مقدس صورت می گیرد، افزوده می شود.
خانواده های ایرانی برای آشنایی فرزندان خود با شهدا، ارزش‌ها و فرهنگ دفاع مقدس، انتظارات خود را در اردوهای راهیان نور مطالبه می کنند و با اعزام فرزندان خود به این مناطق، آن ها را در مقابل موج سنگین تهاجم فرهنگی غرب بیمه می کنند.

 

 

 

اما اعلام خبر دردناک تصادف و جان باختن 26 نفر و مجروح شدن جمعی دیگر از دانش آموزان عزیز میهن اسلامی، بازتاب گسترده ای در رسانه های داخلی و خارجی داشت.

در این زمینه تلویزیون فارسی بی بی سی (BBCPersian) وابسته به دولت انگلیس، در گزارشی شیطنت آمیز از کاروان راهیان نور، تلاش کرد با بزرگ نمایی حوادث اندکی که در مدت بیش از 15 سال از برگزاری کاروان های راهیان نور رخ داده است، خانواده ها را از شرکت دادن فرزندانشان در این کاروان ها بر حذر دارد. 

بی بی سی گزارش خود را با این کلمات آغاز کرد: «کاروان راهیان نور طی سال های گذشته ده ها قربانی گرفته است.»
این شبکه افزود: «برای ایرانیان، فراموش کردن یاد و خاطره 8 سال جنگ با عراق غیرممکن است. این جنگ تاریخی 24 سال است که تمام شده، اما یاد و خاطره این جنگ هنوز هم خانمانسوز است و اینها (اشاره به جانباختگان حادثه رانندگی بروجن) قربانیان جدید هستند...»

بی بی سی در ادامه بازهم با تأکید بر حادثه خیز بودن کاروان راهیان نور و ارائه آماری در این زمینه، اضافه می کند: «راهیان نور کاروان هایی است که برای بازدید از مناطق جنگی بازمانده از نبرد با عراق ترتیب داده شده؛ به گفته مقامات ایرانی، اردوهای راهیان نور، طرحی فرهنگی-تبلیغی است برای زنده نگه داشتن یاد جنگ ایران و عراق، بازدیدهایی که مانند امروز (روز جمعه) بی حادثه نبوده است.»


این شبکه در پایان گزارش خود را با این عبارات به پایان می برد: «ایرانی ها زمانی عزیزان خود را در جنگ از دست می دادند، ولی حالا در راه پاسداری از یاد و خاطرات روزهای جنگ...»


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : سه‌شنبه ٢ آبان ۱۳٩۱ | ۱۱:۱٦ ‎ق.ظ | نویسنده : انسان | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.