کم کم سال نو از راه میرسد وهمه مشغول خانه تکانی و نظافت هستند . همه دارند برای پذیرایی از مهمان های نوروز آماده می شوند. باید آبرو داری کرد...

این روزها خیلی به اطرافم دقت کردم ، ظاهر و زندگی آدمها در حال تغییر و تحول هست.گویا همراه با سال نو همه دارند نو می شوند. ولی...

ولی هرچه بیشتر گشتم کمتر اثری از خانه تکانی دلها یافتم . همه سرگرم زندگی روزمره شده ایم ، همه مان دنیایمان را چسبیده ایم و غبارروبی دلمان را فراموش کرده ایم.

فراموش کرده ایم که در روایت است : به حساب خود رسیدگی کنید قبل از اینکه به حسابتان برسند!!!

کم کم چهره ها و دل های پاک و پر از مهر وعطوفت در حال کمرنگ شدن هستند و همه از همدیگر کینه به دل دارند . کمتر کسی به این نکته فکر میکند که با پایان یک سال و آغاز سال جدید هدف از جشن گرفتن ، نو شدن خانه و زندگی و ظواهر آن نیست؛ بلکه با آمدن سال جدید خداوند یک فرصت دوباره برای متولد شدن و از نوآغاز شدن انسانها و دلها قرار داده است که خود نعمت بزرگی است.

نوروز فرصت مناسبی است که دلهایمان را هم غبار روبی کنیم و به آن صفایی بدهیم . یک سال فرصت داشتیم . حالا هم با کمی حساب سر انگشتی و دو دو تا ،چهارتا می توانیم بفهمیم این سالی که گذشت چکاره بوده ایم؟ دل چند نفر رو شکستیم ؟ به چند نفر کمک کردیم ؟چند نفر رو خوشحال کردیم ؟ چند قدم برای خدا برداشتیم ؟ و اصل مطلب این یک سال چقدر به خدا نزدیک تر شدیم؟؟؟

علاوه بر پذیرایی از مهمانان ، آقا و سرور عالم حضرت حجت بن الحسن (عج) راهم به خانه مان دعوت کنیم. آیا شایستگی میزبانی از ایشان را داریم ؟ آیا تا کنون توانسته ایم دل ایشان را بدست آوریم ؟؟؟

یک عیدی بزرگ از دوست کوچکتان قبول کنید. امیدوارم همه مان به آن عمل کنیم و آن اینکه:

پیامبر (ص) فرمود : بر شما لازم است که اخلاق نیک را به دست آورید ، چرا که من برای آن مبعوث شده ام؛ و از اخلاق نیک آن است که اگر کسی ستمی کرد ،او را ببخشی و اگر محرومت نمود ، به او عطا کنی و اگر قطع رابطه کرد ، صله رحم نمایی و اگر عیادت نکرد ، او را عیادت نمایی. (کتاب سنن النبی ،ص 88)  

یادمان نرود باید آبرو داری کنیم.!!!  


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: خانه تکانی - عیدی- نوروز , خدا


تاريخ : پنجشنبه ٢٥ اسفند ۱۳٩٠ | ۸:٠٤ ‎ب.ظ | نویسنده : انسان | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.