به اطراف خود بنگرید. آدم هاو شخصیت ها و نحوه زندگی آنها را ببینید. به نظرتان دیگران چطور زندگی میکنند؟ آیا هر کسی آنطور که باید ، زندگی خود را ساخته است؟ آیا هدف و مقصود از زندگی همانی است که در پیش گرفته است؟

بهتر است اینگونه سوال کنم : زندگی چیست و چطور باید زندگی کرد ؟ ملاک ها و معیار های انتخاب راه و طی مسیر چیست؟

شما یگانه همراه دائم زندگی خود هستید. در طول زندگی هر کجا بروید خودتان را به همراه خواهید داشت . دوست دارید نزدیک ترین و دائمی ترین همراه زندگیتان داراری چه ویژگی هایی باشد ؟

همیشه دوست داشته ایم به آنهایی نزدیک تر شویم که اصیل ، باوقار، دوست داشتنی و برخوردار از ویژگی های شخصیتی مثبت باشند. و از افراد خود خواه ، نا بهنجار و دروغگویی که تنها به منافع خود می اندیشند دوری میکنیم.

آیا تعریف زندگی حقیقی غیر از این است؟ " صرف عمر در راه هدفی عظیم"

زندگی شمع کوچکی نیست ، بلکه مشعل با شکوهی است که در این لحظه در اختیارمان است و باید تا زمانی که آن را به نسل بعدی تحویل می دهیم تا آنجا که ممکن است آن را فروزان نگه داریم.

به این نکته بیندیشید که : اگر نام شما را در فرهنگ لغات یا دایرة المعارف می نوشتند دلتان می خواست در برابر اسمتان چه تعریفی را ذکر کنند؟ آیا فقط چند کلمه کافی است یا اینکه شرح وتعریف موقعیت شما صفحات متعدد و یا حتی یک جلد کامل را در بر میگیرد؟

هر انسانی چه خودش بداند و چه نداند با زندگی خویش نشان میدهد که به نظر او انسانی دیگر چگونه باید زندگی کند.

و در آخر اینکه: چنان آدمی باشیم و چنان زندگی کنیم که اگر همه چون ما بودند و هر زندگی چون زندگی ما بود این زمین بهشت میشد.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: زندگی , شخصیت- بهشت


تاريخ : پنجشنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩۱ | ۸:۳٠ ‎ب.ظ | نویسنده : انسان | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.