خدا طرفدار خانم هاست!!!!!!!!!!

 ما در این عالم دو میدان مسابقه داریم : مسابقات شیطانی و مسابقات الهی. هم خدا ما را به مسابقه دعوت می‌کند و هم شیطان. رئیس ، داور و پاداش دهنده مسابقات شیطانی، خود ابلیس است. رئیس فدراسیون، داور و پاداش دهنده مسابقات الهی خداست. انسان‌ها به طور دائم در این دو زمین در حال مسابقه هستند. هر کس می‌خواهد در میدان مسابقات شیطانی نیفتد باید در میدان مسابقات الهی ثبت نام بکند.

« بسم الله الرحمن الرحیم »

سخنان حجت الاسلام ماندگاری در برنامه سمت خدا

دو میدان مسابقه

فطرت ما را به سمت مسابقه می‌کشاند؛ زیرا فطرت، کمال طلب است و هر موجود کمال طلبی دوست دارد که در میدان مسابقه خودی نشان بدهد. ما یک بُعد ملکوتی و یک بُعد حیوانی داریم. در زندگی حیوانات هم مسابقه است. ما برای رشد کردن مسابقه می‌دهیم، ولی حیوانات برای ادامه حیات. ما در این عالم دو میدان مسابقه داریم : مسابقات شیطانی و مسابقات الهی. هم خدا ما را به مسابقه دعوت می‌کند و هم شیطان. رئیس ، داور و پاداش دهنده مسابقات شیطانی، خود ابلیس است. رئیس فدراسیون، داور و پاداش دهنده مسابقات الهی خداست. انسان‌ها به طور دائم در این دو زمین در حال مسابقه هستند. هر کس می‌خواهد در میدان مسابقات شیطانی نیفتد باید در میدان مسابقات الهی ثبت نام بکند. وقتی فکر، ذهن، تلاش و تمرین ما در میدان مسابقات الهی باشد، قطعاً در میدان مسابقات شیطانی حضور نخواهیم داشت .کسی که در رشته والیبال مسابقه می‌دهد خیلی به مسابقات بسکتبال یا فوتبال کاری ندارد. کسی که می خواهد از دست شیطان نجات پیدا بکند، باید در مسابقات الهی ثبت نام کند تا فکر و ذهن آنها در مسابقات الهی مشغول باشد و از فکر و ذهن مسابقات شیطانی نجات پیدا کند.

ظرافت زنان و یک خطر

چون وجود زن ظرافت و حساسیت بیشتری دارد، شیطان بیشتر می‌تواند از این وجود در مسابقات شیطانی استفاده بکند. امروزه شیاطین جن و انس می خواهند خانم‌ها را دعوت به مسابقه با مردها بکنند . حتی می‌گویند: طوری با مردها مسابقه بدهید که روی آنها را کم بکنید. الان در دنیا زن‌ها را در تمام رشته‌های ورزشی وارد می‌کنند، حتی رشته‌هایی که با ساختار وجودی زن ارتباطی ندارد. جمهوری اسلامی در خیلی از رشته‌ها خانم‌ها را وارد نمی‌کند یا مسابقات خانم‌ها را نشان نمی‌دهد؛ ولی در دنیا این طور نیست .در مسابقات علمی و هنری و ... زن‌ها را وارد می‌کنند، حتی در تمام رشته‌های کاری، زن‌ها را وارد می‌کنند و از طرفی مردها را تشویق می‌کنند که مثل زن‌ها بشوند. حتی از نظر ظاهری، می‌خواهند مردها را شبیه به زن‌ها و زن‌ها را شبیه به مردها بکنند. این مسابقه شیطانی است . متأسفانه الان مسابقات بی‌حیایی، حرام خواری، فرار از طاعت خدا و معصیت می‌گذارند. مدال‌هایی که شیطان در این مسابقات به ما می‌دهد تو خالی و بی ارزش است، آیه 22 سوره ابراهیم می فرماید: «در روز قیامت وقتی مردم شیطان را ملامت می‌کنند، شیطان می‌گوید، وعده خدا حق بود و وعده‌های من دروغ. چرا مرا ملامت می‌کنید؟ خودتان را ملامت کنید. نه امروز شما می‌توانید برای من کاری بکنید و نه من می‌توانم برای شما کاری کنم. خدا در هیچ کدام از وعده هایش تخلف نمی‌کند».

آیه 35 سوره احزاب و ده مسابقه

مسابقات میدان الهی با فطرت انسان‌ها سازگارتر است. آیه 35 سوره احزاب، ده مسابقه را معرفی کرده است. خانم‌ها و مادران! بیایید در این مسابقات شرکت کنید. خدا به خاطر ارزش‌گذاری در وجود زن، کمی زن را محدود کرده است. زن در حجاب، رفت و آمد و ارتباط محدود شده است. همین امر باعث شده عده‌ای از خانم‌ها فکر کنند که خدا طرفدار مردهاست. ما می‌گوییم: خدا طرفدار خانم‌هاست؛ زیرا خدا رشته‌هایی را طرح کرده است که امکان برنده شدن خانم‌ها در آن بیشتر است. خدا از مردها و زن‌ها می‌خواهد تا در برابر خدا تسلیم باشند، جالب این که روحیه تسلیم‌پذیری خانم‌ها بیشتر از آقایان است و این نشان می‌دهد که خدا، هوای خانم‌ها را بیشتر دارد. پس شما در برابر حکم خدا و رسول و ولی خدا پیش قدم بشوید.

تسلیم باشیم

ما روی حرف دکتر و مهندس حرفی نمی‌زنیم و آن را قبول می‌کنیم، با این که او هم بشر است و ممکن است اشتباه کند؛ اما بدانیم خدا خالق ماست. اگر خدا و رسول خدا Jمی‌فرمایند که سن ازدواج نباید بالا باشد ما باید بگوییم: چشم. نگوییم که این برای زمان پیامبر ص بوده است؛ یعنی خدا و پیامبر از امروز خبر نداشته‌اند که این حکم را داده‌اند؟! وقتی رسول اکرم Jمی‌فرماید که مهریه ها را پایین بیاورید تا سعادت شما تامین بشود، باید تسلیم این امر بشویم . اگر فاطمه زهرا h می‌فرماید: «بهترین زن کسی است که مردان او را نبیند و او هم مردان را نبیند» این بدان جهت است که هیچ مردی، همسرش را با خانم دیگری و هیچ زنی هم شوهرش را با مرد دیگری مقایسه نکند و خانواده ثبات یابد. اگر خدا و رسول او می‌فرمایند که زندگی خودتان را از حلال تأمین کنید و ربا حرام است، ما هم بگوییم: چشم. به شهید جواد قربانی گفتند که امام خمینی 6فرموده است: نی زدن حرام است. او گفت: چون امام گفته است من قبول می‌کنم و نی را شکست. پس زن و مرد در تسلیم بودن نسبت به حکم خدا، مسابقه بگذارند.

مسابقه باور و ایمان

دیگر این که مسابقه باور و ایمان با یکدیگر بگذارند. امروزه زن و مرد همدیگر را در غفلت جلو می‌برند .اگر مردی می‌خواهد گناه کند، زن قیامت را به او تذکر بدهد و اگر زنی می‌خواهد گناه کند مرد، قیامت را به او تذکر بدهد. زن و مرد نباید همدیگر را به سمت بی‌ایمانی بکشانند. در زمان دفاع مقدس، روزی جوانی می‌خواست به جبهه برود؛ مادرش به او گفت که من تو را بزرگ کردم که عصای پیری من باشی. آن جوان گفت: من می‌خواهم عصای قیامت تو باشم. جوان شهید شد و چند سال بعد هم مادر فوت کرد و مادر را خواب دیدند که می‌گفت همین که من را در قبر گذاشتید، پسرم مرا به قصر برد و عصای قیامت من شد. استاد، شاگرد، برادر،خواهر، زن و شوهر با یکدیگر مسابقه ایمان و باور بگذارند.

مسابقه اطاعت

دیگر اینکه مسابقه اطاعت بگذاریم. در اطاعت خدا و رسول دست و پای ما نلرزد. در آیه 65 سوره نساء می‌فرماید: «کسانی تسلیم هستند که نه دل‌دل می‌کنند و نه در عملشان معطل می‌کنند»، پس حکم خدا را زود عمل کنیم؛ ولی ما می‌خواهیم در انجام حکم خدا هم، آخرین نفر باشیم، مثلاً تا صدای اذان بلند می‌شوند برای اطاعت امر خدا، همه بدوند و از یکدیگر سبقت بگیرند؛ خدا هم پاداش و هم جام اخلاق می‌دهد.

مسابقه صداقت

دیگر این که زن و مرد مسابقه صداقت بگذارند. امروزه  برخی زن و مردها به یکدیگر دروغ می‌گویند. پدر و مادر می‌خواهند به بچه دروغ بگویند، غافل از اینکه بچه، قبلاً به آنها دروغ گفته است. ما می‌خواهیم سر یکدیگر و حتی سر خدا هم، کلاه بگذاریم. زن و مرد برای صداقت با امام زمان عج مسابقه بگذارند. ما در دعای عهد می‌خوانیم: «خدایا من هر روز صبح با امام زمان عج عهد می‌بندم که جان و مال و هستی خودم را برای امام فدا کنم». جوانی می‌گفت:‌فکر می‌کردم خیلی امام زمانی هستم؛ ولی خواب دیدم که صحرای کربلاست و امام حسین ع فرمودند: «اگر می خواهی ما را یاری کنی ، جلوی ما بایست و نماز بخوان». من جلوی حضرت ایستادم و نماز را شروع کردم؛ اما وقتی تیرها به طرف من آمد، خودم را کنار کشیدم و تیر به چشم امام حسین ع خورد. ما به درد امام زمان ع نمی‌خوریم. یاوری امام زمان ع صداقت می‌خواهد.

مسابقه صبر

کسی در مسابقه یاری حضرت، برنده می‌شود که حاضر است از شکم، شهوت، گناه و حتی مال خودش بگذرد. مادری چهارمین فرزند شهیدش را آوردند و او صبورانه گفت: «خدایا شکر، چهارمین قربانی را در راه امام زمان f از من قبول کردی». چه خوب است که ما در مسابقه صبر شرکت بکنیم. در این زمینه، مادران و همسران شهدا و جانبازان مثل خود آنها، غوغا کرده‌اند و حتی گله هم نکردند. فردی اسیر و جانباز بود و می‌گفت: دعا کنید که خدا من را جزء شاکرین قرار بدهد. 
 

منبع: مجله امان- شماره 44

/ 12 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مطهره

ای حضرت حاضری که ناپیدایی غایب شده از زشتی و نازیبایی شرمنده که جای آمدن، می‌گوییم آقا ، تو چه وقت پیش ما می‌آیی . . . ؟

مرتضی

سلام عالی بود ممنون حظ بردم خدا خیرتون بدهد

امپراطور

اشتباهی برایم نوشت: "سلام نفسم" همانی که یک دقیقه پیش بهم شب بخیر گفت!! سلام خیلی قشنگ بود خدایی حاج آقا ماندگاری یه دونه است منم آپم و منتظر نظرات پرمهرت[گل]

مهدی

سلام دادا چطوری خوبی؟؟؟ بزغاله من هنوز زندهام یا تو؟؟؟؟ چیه دیدی یه مدت نبودم خوشحال شدی آره؟ فک کردی از دستم راحت شدی؟؟؟؟ نه بابا ما تا پوست شما رو غلفتی نکنیم هیچطوریمون نمیشه آبجی ، خیالت تخت .... [نیشخند][نیشخند]

مطهره

فیسبوک : آخرین بازدید ؛ 10 دقیقه قبل پلاس : آخرین بازدید ؛ 8 دقیقه قبل ویچت : آخرین بازدید ؛ 12 دقیقه قبل وایبر : آخرین بازدید ؛ 14 دقیقه قبل قرآن : آخرین بازدید ؛ رمضان سال گذشته! اَلَم یَانِ لِلَذینَ اَمَنُوا اَن تَخشَعَ قُلوبُهُم لِذِکرِ اللَه آیا هنوز وقت آن نرسیده است که دل های مومنان برای خدا خاشع گردد؟! ...... سلام بزرگوار بروز هستم خوشحال می شم تشریف بیارید و راهنماییم کنید با نظراتتون

انسان

سلام بر انسان....متشکر از حضورتون در وبم....[نیشخند]

فاطیما

نه تو می مانی و نه اندوه و نه هیچیک از مردم این آبادی ... به حباب نگران لب یک رود قسم، و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت، غصه هم می گذرد، آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند ... لحظه ها عریانند. به تن لحظه خود، جامه اندوه مپوشان هرگز

معراج شهدا

سلام علیکم؛ ممنون ازحضورتون دیروز از هرچه بود گذشتیم... امروز از هرچه بودیم! آنجا پشت خاکریز بودیم و اینجا در پناه میز!!! دیروز دنبال گمنامی بودیم امروز مواظبیم ناممان گم نشود...!!! جبهه بوی ایمان می داداینجا ایمانمان بو می دهد...!!! اجرتون شهادتــــــــ. یاعلی ع

واقعا راست گفتی افرین