دیدگاه شخصیت هاى علمى درباره استاد مطهرى (ره)

 

 

 

حضرت امام خمینى (ره) :

مطهرى ( ره ) فرزندى عزیز براى من و پشتوانه اى محکم براى حوزه دینى و علمى و خدمتگزارى سودمند براى ملت و کشور بود او در عمر کوتاه خود آثار جاویدى به یادگار گذاشت که پرتوى از وجدان بیدار و روح سرشار از عشق او به مکتب بود .

حضرت آیت الله خامنه اى :

کمتر کسى و کمتر اندیشمندى را مانند استاد شهید مطهرى ( ره ) مى توان یافت که با این ظرفّیت فکرى و روحى مشغول به کار باشد. هر سخنرانى این شهید عزیز را مى توان به عنوان یک کار تخصصى و پرمایه دانست . لذا شایسته است بر روى مبانى فکرى و خط فلسفى ایشان کارهاى زیادى بشود . آثار استاد شهید مطهرى ( ره ) مبانى فکرى نظام جمهورى اسلامی ایران است .

علامه طباطبایى 
مرحوم مطهرى (ره) یک هوش فوق العاده اى داشت وحرف از او ضایع نمى شد . حرفى که مى گفتیم مى گرفت و به مغزش مى سپرد .علاوه بر مسأله تقوا و انسانیّت و جهات اخلاق که انصافا داشت یک هوش فراوانى هم داشت و هر چه مى گفتیم هدر نمى رفت، مطمئن بودم که هدرنمى رود .
 

آیت الله موسوى اردبیلى :

مطهرى (ره)شخصى بود داراى افکار بلند بامایه علمى بسیار داراى تفکر عمیق و اندیشمندی  توانا ودر عین حال فعال علاقمند و دلسوز  با از دست دادن ایشان ما به حق یک ملّت را یک جهان را  و یک سرمایه بزرگى را از دست دادیم . 

 

شهید دکتر باهنر : 

شهید مطهرى (ره) دقیقا در تنظیم  و نشراعلامیه هاى امام که از نجف مى رسید نقش داشت و در تهیه بعضى از پیام هاى مخفیانه اى که مردم نمى دانستند از کجاست شرکت داشتند . 

شهید آیت الله مدنى :

چشمان مطهرى ( ره ) همیشه براى شهادت در راه الله گریان بود و عاقبت به این آرزو رسید .

 

برگرفته از کتاب : سیر اجمالی در زندگی شهید مطهری

/ 1 نظر / 4 بازدید
گمنام

سلام مطلب خوبي بود دست شما درد نكنه