20 دقیقه تعطیل

وقتی به ادارات و مؤسسات و بیمارستان ها گذرتون میگیره حتما روی دیوار یا درب اتاق ها متوجه این جمله شده اید :

قابل توجه مراجعه کنندگان محترم :

بعد از اذان به مدت 20 دقیقه جهت برگزاری نماز تعطیل می باشد

مسلم است که نماز اول وقت از هر کار دیگری اولی تر است و در این باره  امام رضا(ع)   می فرمایند:

به هیچ دلیلی نماز اول وقت را به تأخیر نیندازید

اما جالب اینجاست که در اکثر ادارات این نماز جماعت ها بیشتر از 20 دقیقه به درازا می انجامد و گاهی به 45 دقیقه هم می رسد ( دالبته اگر به جماعت برگزار شود .)

چنین نماز جماعتی چقدر با فضیلت و با برکت است اگر با ختم صلوات هم همراه شود. در این لحظات ارباب رجوع محترم و درعین حال بیکار وسرگردان جهت رفع خستگی و تمرکز حواس بیشتر می تواند تعداد این صلوات های مکرر که از نمازخانه به گوش می رسد را شمارش کند .

پس از اتمام این مرحله کارمندان محترم اگر حوصله داشته باشند به پشت میز خود باز می گردند ، البته اگر خدای نکرده در بین راه همکار یا دوت و آشنایی را به صحبت ودرد دل نکشیده باشند که در این صورت به طولانی تر شدن تعطیلی 20 دقیقه ای کمک خواهد نمود . با یک حساب سر انگشتی می توان تخمین زد که 20 دقیقه تعطیل جهت برگزاری نماز جماعت به 50 دقیقه مبدل شده است .

عرضم این است. جناب کارمند وظیفه شناس و خدمتگذار محترم و رؤسای با وجدان آیا فکر نمی کنید عمل کردن به این حدیث ارزشمند که مستحب است می تواند به حق الناسی بزرگ مبدل شود؟ آیا تا حال توجه کرده اید که چه تعداد از ارباب رجوع ها به خاطر چند دقیقه تأخیر و اتلاف وقت شما ممکن است دچار ضرری جبران ناپذیر شده باشند؟

حق الناس فقط ظلم کردن یا سخن ناحق گفتن نیست . بیهوده به هدر دادن زمانی که متعلق به خلق است نیز حق الناسی است که حتما به آن رسیدگی خواهد شد.

لذا لطفا پس از اتمام نماز ، جزئیات و مستحبات را خلاصه کرده و در خدمت به خلق الله اندکی تلاش مضاعف داشته باشید و سعی نمایید از 20 دقیقه بیشتر نگردد.    

/ 7 نظر / 6 بازدید
مرد تنهای شب

واقعاًدرست نوشتی اما گوش شنوا آخه خیلی ها فقط دنبال وقت کشی هستن[گل] وبت جالب بود خوشم اومد حتماًبهت سر میزنم[گل]

صادقی

سلام تودانشگاه ماکه ازیک ساعت قبل ویک ساعت بعدکارای اداری تعطیل میشه[خنده]

مرد تنهای شب

سلام وقت خوش ممنون فراموشم نکردیبازم مزاحم شدم آدرس وبم گذاشتم حتماًبهم سر بزن منظرم[گل][منتظر][ماچ]

سلام خسته نباشی به وب من هم یه سر بزن

گمنام

سلام شما دعا كن كارمند هاي ما سر موقع نماز بروند و به نماز جماعت بروند 20 دقيقه پيشكششون . ممنون از شما

پرنیان

سلام حق با شماست نکته قابل توجهی بود ممنون

ریحانه

سلام حق‌الناس! چیزی كه همه به آن گرفتار هستیم. كسی نیست كه بگوید من گیر حق‌الناس نیستم. استثنا ندارد. حق ‌الناس یعنی حق بچه، حق همسر، حق همسایه، حق استاد، حق شاگرد، حق مسلمان، حق غیر مسلمان‌، غیر مسلمان‌ها هم حقوقی دارند. رابطه ما با یهود با مسیحیت، حق دشمن، جنگ هم آدابی دارد، دشمن را حق داری اگر شمشیر دست گرفت تو را بكشد شما هم گردنش را بزنی. آقای قرائتی تلنگری بود ممنون